Kilka słów o szkole

Dokumentacja szkoły

Podręczniki

W dzisiejszych czasach każdy myśli o przyszłości swoich dzieci. Chcielibyśmy, aby odnosiły one sukcesy na polu nauki i kultury a jednocześnie przebywały i rozwijały się w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, wśród ludzi otaczających ich troską i zrozumieniem. Każdy z nas pragnie, aby jego dziecko odnalazło w szkole drugi dom i mogło w pełni realizować swoje talenty
i uzdolnienia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego rodzica, stworzyliśmy w naszej szkole atmosferę spokoju i poszanowania indywidualności, dzięki której dzieci w poczuciu bezpieczeństwa rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, zdobywają i pogłębiają wiedzę, uzupełniają braki edukacyjne. To właśnie tutaj dzieci i młodzież uczą się, jak ważną rzeczą jest wrażliwość, zrozumienie drugiego człowieka i dostrzeganie jego potrzeb. Razem z nami wkraczają w świat sztuki i kultury, poznając tajniki realizowania samego siebie.

Mamy ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą – jesteśmy najstarszą szkołą społeczną w Łodzi, powstaliśmy w 1989 r. i wciąż z powodzeniem kształcimy uczniów. Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do wyzwań, jakie stawia przed młodym człowiekiem współczesny świat. Spełniamy wszystkie standardy szkoły publicznej, zarówno co do realizowanego programu edukacyjnego MEN, jak i procedur nadzoru obowiązującego szkoły państwowe. Nasza szkoła jest kameralną i - co najważniejsze - bezpieczną placówką.

Wszyscy, wspólnie tworzymy jedną szkolną rodzinę kierującą się dobrem ucznia i dbającą o jego rozwój w najważniejszym dla niego okresie życia. Kadra - to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach zawodowych i bogatym doświadczeniu w pracy zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą. Są to ludzie serdeczni, ciepli i otwarci dla uczniów. Dzięki mało licznym klasom efekty pracy są widoczne zarówno u dzieci uzdolnionych, jak i mających trudności w nauce.

Każdemu uczniowi oferujemy w programie zajęć podstawowych:

• język angielski w wymiarze 3 godzin tygodniowo, już od klasy I Szkoły Podstawowej z podziałem na grupy

• kontynuację nauki języka angielskiego w kl. I-III naszego Gimnazjum oraz Liceum, z podziałem na grupy

• język francuski już od I klasy Szkoły Podstawowej, prowadzony metodami interaktywnymi, kontynuowany w Gimnazjum i Liceum

• warsztaty działań twórczych w klasach I-III Szkoły Podstawowej – 1 godzina tygodniowo rozwijające wyobraźnię, wrażliwość, zaufanie i uczące wzajemnej akceptacji

• zajęcia muzyczne z elementami muzykoterapii prowadzone przez wykwalifikowanego mgr sztuki

• zajęcia z informatyki (pracownia informatyczna wyposażona w stanowiska z dostępem do Internetu)

• zajęcia wychowania fizycznego (elementy rugby, zajęcia prowadzone przez czynnego zawodnika klubu Budowlani Łódź)

Proces edukacyjny wspieramy przez:

• wyjścia do teatru, kina, muzeum

• uczestnictwo w koncertach

• wyjścia na wystawy i prelekcje

• udział w konkursach przedmiotowych

Pomagamy rozwijać pasje dzieci, prowadząc koła zainteresowań:

• językowe

• matematyczne

• informatyczne

• muzyczne

• plastyczne

• teatralne

Ze szczególną  troską pielęgnujemy tradycje naszej szkoły, do których należą:

• wyjazdy na „zieloną szkołę”

• wspólna wieczerza wigilijna i jasełka

• bale karnawałowe

• organizowanie andrzejek, mikołajek, walentynek

Wspólnie cieszymy się i dzielimy radością z sukcesów naszych uczniów:

• w konkursach przedmiotowych, plastycznych, sportowych, muzycznych i teatralnych.

Wpisowe: 150 zł

Czesne:

• od 1 września 2009 r. dla wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum - 390 zł

• dla klas licealnych - 430 zł

Razem z nami każde dziecko ma szansę polubić szkołę oraz odnieść sukces na polu nauki i kultury w szkolnym wymiarze.